Twee veulens voor 14.000 euro verkocht in online veiling

26 september 2026

Meerdere veulens brachten goede prijzen op in de online veiling. Op de eerste dag was het Grandorado TN-merrieveulen Wirola met 14.000 euro het best betaald, op de tweede dag bracht het Kassander van ’t Roosakker-hengstveulen Kincaid AG Z diezelfde prijs op. Net als bij de liveveiling bleek er goede internationale interesse voor de veulens.

Deze week werden ruim 135 veulens geveild bij de Limburgse Veulenveiling, waarvan 54 via de online veiling. Op de eerste dag bracht de door Coen Goumans gefokte Wirola (v.Grandorado TN) de topprijs van €14.000 op en in dit internationale biedduel trok een Zuid-Afrikaanse koper aan het langste eind.

Internationale afzet
In het eerste deel van deze online-veiling behoorden ook Kalista Z (v.Kassander van ’t Roosakker, €13.000, Litouwen) en Chacuzzi Z (v.Chacco-Blue, €11.000, Roemenië) tot de positieve uitschieters, waarmee de genetisch interessante merrieveulens duidelijk gewaardeerd werden. In het tweede deel van de veiling, op vrijdagavond, maakte de uit de Grand Prix-merrie Tinkabell 12 (Rodrigo Pessoa) gefokte Kincaid AG Z (v.Kassander van ’t Roosakker) goede verwachtingen waar. Dit fokproduct van Alex Gisbertz verruilde voor €14.000 van eigenaar en zal zijn toekomst voortzetten bij Britse eigenaren. Ook het Uricas van de Kattevennen-merrieveulen Ursakilly JMD Z bleek in trek, zij vertrekt voor €9.500 naar Amerika. De gemiddelde prijs over beide dagen was ruim €6.000. Onder meer ook kopers uit Ierland, Tsjechië, Frankrijk, Estland, Qatar en Polen sloegen hun slag in de online editie van de Limburgse Veulenveiling.

Tekst: Jenneke Smit / Foto: Kincaid – DigiShots