Limburgse Veulenveiling: springveulens gemiddeld boven €10.000,-

23 september 2015

WEERT – De Limburgse Veulenveiling heeft met een flinke stijging van de gemiddelde prijs ten opzichte van voorgaande jaren weer een uiterst geslaagde editie achter de rug. Ten opzichte van 2014 stegen de prijzen gemiddeld met zo’n 600 euro, naar een gemiddelde van ruim 8.400 euro. Voor 38.000 euro werd het hengstveulen Klacid of Cicero (Cicero van Paemel Z x Indoctro) het duurste veulen ooit verkocht op de Limburgse Veulenveiling!

De fantastisch gefokte Klacid of Cicero is gefokt door J.H. Vrenken en A.M.G. Stroeken uit Maasbree en was voor 38.000 euro de absolute veilingtopper van de Limburgse Veulenveiling 2015. Het bruine hengstveulen uit de prestatiestam van internationale springpaarden als Ranino V (Beatrix Llanza) en My Girl (Ian Millar) blijft in Nederland.

108-Klacid-of-Cicerco-KESS15L0119
Klacid of Cicero is met een afslagprijs van €38.000,- het duurst verkochte veulen ooit op de Limburgse Veulenveiling.

De internationale belangstelling was weer immens in Weert en voor 30.000 euro vertrok de bijzonder interessant gefokte Kiara (Kannan x Heartbreaker) naar Turkije. Een Zwitserse koper betaalde maar liefst 26.000 euro voor het hengstveulen Kasper (Numero Uno x Berlin) uit de rechtstreekse moederlijn van de KWPN-goedgekeurde Cidane, het Grand Prix-springpaard Audi’s Reflection (Vincent Voorn) en tweevoudig wereldkampioen bij de jonge springpaarden in Lanaken Barnike (Bertram Allen). Het stoere hengstveulen Krack Especiale (F-One USA x Indoctro) vertrekt voor 25.000 euro naar Engeland en is een kleinzoon van de wereldberoemde merrie Vink’s Especiale (Eric van der Vleuten).

“We zijn enorm trots op deze geslaagde editie van de Limburgse Veulenveiling”, stelt organisator Luc van Moorsel namens Equine MERC. “Ieder jaar is de internationale interesse groot, maar dit jaar was het aantal buitenlandse kopers echt uitzonderlijk. Vele nieuwe klanten uit allerlei landen meldden zich en kochten verschillende veulens”, vertelt Van Moorsel. Geïnteresseerden uit Turkije, Zweden, Engeland, Duitsland, de Verenigde Staten en Zwitserland sloegen hun slag op de Limburgse Veulenveiling.

Limburgse Veulenveiling 2015 © DigiShots

Het duurste dressuurveulen bleek Kyoto van de Nethe (Furstenball x Weltmeyer) uit de fokkerij van L. Berthels uit Mol. Voor 17.000 euro bleef dit donkerbruine hengstveulen in Nederland. De gemiddelde prijs van de dressuurveulens kwam uit op 5.665 euro, terwijl de springveulens de magische grens van 10.000 euro overschreden. “We hebben dit jaar wat verschil gemerkt tussen de dressuur- en de springcollectie, maar vooral opvallend was de uitzonderlijke kwaliteit van de springcollectie dit jaar”, stelt Luc van Moorsel.

Met een veilingtopper van maar liefst 38.000 euro en een gemiddelde prijs van ruim 8.400 euro gaat de Limburgse Veulenveiling editie 2015 als bijzonder geslaagd de boeken in!

Limburgse Veulenveiling 2015© DigiShots Limburgse Veulenveiling 2015 © DigiShots