El Primero is National Horse of the Year

14 januari 2020

Meervoudig Hunter Derby-winnaar El Primero is verkozen tot nationaal paard van het jaar 2019 in de Verenigde Staten! Een mooie verdienste voor de KWPN-goedgekeurde Numero Uno-zoon, die tien jaar eerder onder de hamer kwam in de Limburgse Veulenveiling.

De door Peter Goertz gefokte El Primero (Numero Uno x Indorado) werd als veulen aangekocht door Peter Francken en Stal Hendrix. Als driejarige verdiende hij het KWPN-dekbrevet dankzij een mooie score van 82 punten in het verrichtingsonderzoek en vervolgens deed hij goede zaken in de jonge paarden- en hengstencompetities onder Pieter Keunen. Sinds eind 2014 zet hij zijn sportcarrière voort in de Verenigde Staten, waar hij als hunter al vele overwinningen en topklasseringen heeft behaald. Onder Victoria Colvin schitterde hij afgelopen jaar onder meer in het 2019 Platinum Performance/USHJA International Hunter Derby Championship in Kentucky, waar het duo met afstand de zege pakte. Ook in de Hunter Derby-kampioenschappen op het Winter Equestrian Festival en de Deeridge Derby kwam El Primero als winnaar naar voren. Eerder was hij al succesvol onder Sandy Ferrell en Louise Serio. “El Primero maakt zijn naam helemaal waar. Zijn talent en gemak zorgden vanaf het begin af aan al voor succes. En als je dan zo’n buitengewoon paard koppelt aan een geweldige amazone als Victoria, krijg je een magisch duo. Het is prachtig om hen samen te zien”, reageerde Louise Serio over de National Horse of the Year van de Baldwin en Meralex Farm familie.