Pagani of the Paddocks goedgekeurd bij het KWPN

11 december 2023

De eerder onder de naam Utoki of the Paddocks bekendstaande Catoki-zoon Pagani of the Paddocks gaat vanaf vandaag door het leven als KWPN-goedgekeurde hengst. Deze door Anthony Mornie gefokte schimmel maakte een positieve indruk in het verrichtingsonderzoek, ruim drie jaar nadat hij bij de Limburgse Veulenveiling verkocht werd.

Genetisch gezien is Pagani of the Paddocks heel interessant, aangezien zijn moeder Lewinsky (v.Corofino I) een halfzus is van de Olympische topvererver Clinton waarmee Dirk Demeersman furore maakte. Daarnaast viel hij als veulen ook al op met zijn zeer aansprekende exterieur en lichtvoetige galop. Op die eigenschappen blijkt hij als driejarige niets te hebben ingeboet: het leverde hem vandaag het KWPN-dekbrevet op. Als veulen werd hij in de Limburgse Veulenveiling verkocht aan Jeff Nelson, die hem bij Stal Hendrix liet opfokken en klaarmaken voor de hengstenkeuring. Met viermaal een 8 voor de springonderdelen en lovend commentaar over zijn werkwilligheid, rijdbaarheid en lichaamsgebruik liet hij in het verrichtingsonderzoek zien veelbelovend te zijn voor sport en fokkerij. Fokker en eigenaren: gefeliciteerd met dit succes!